15 Ağustos 2011 Pazartesi

at istanbul aquarium.

Geçmiş gündü. Onur'la dolaşırken Florya'da yeni açılan ve dünyanın en yenisi ve rakamlarla kıyaslandığında en iyisi olduğu söylenen istanbul Akvaryum'a gidelim dedik. Forum'da açılan Turkuazoo'ya gidip görme şansımız olmamıştı dedik balıkseverinsankızıveoğlu olarak hadi gidelim. Gittik, karış karış gezdik, şaşırdık, çok etkilendik, rengarenk balıkları ve türlerini, dünya denizlerini, bölüm bölüm ayrılarak bir güzel anlatılan ve görsel olarak da çok iyi şekilde sunulan bir akvaryum gezisi yaşadık. Yalnız ücret biraz fazla geldi. 29tl yetişkin, öğrenci 22tl. Tabii içinde barındırdığı envai çeşit balık ve yaşadığınız güzel ve şaşırtıcı deneyim bu rakamı kolaylıkla örtbas ediyor ama yine de herkesin gidebilmesi adına ücreti biraz daha aşağı çekebilirler gibi geldi bize.
Detaylı bilgi almak isteyenler için tık..tık!
Şimdi de akvaryum içerisinde objektifime yansıttıklarımız ve yansıyanlar..Poseidon'a kur yaparken ^_^
eheueheuehe :P


Yalnız bu fotoğrafa dikkatli bakınca ciddi anlamda kas yapmış olduğumu gördüm [madonna stayla!] :/

Objektifimize yansıttıklarımızın ardından şimdi yansıyanlar:
Resimde görülen arkadaşımız da bir çeşit domuz. Akvaryumun çıkışında güzel bir botanik bahçesi/yağmur ormanı konsepti karşılıyor sizi. Orada ikamet etmekte kendileri ve laf aramızda leş gibi kokmakta aynı zamanda :s


Özetle; gez gez bitmiyor bunun sonu nerede yahu diyor insan..Sonrasında flaşlı foto çekiminin yasak olmasına aldırmadan çatır çatır fotoğraf çeken insanların düşüncesizliğine kızıyorsun. Ama genel hatlarıyla da seviyorsun.

Tavsiye edilebilitesi vardır.

Bu da sevdicekle yapılan minik bir gezinti yazısı olsun.

Sevgiler.

2 yorum:

YILDIZ dedi ki...

Yeşocan Demir biraz daha büyüsün azıcık anlayacak kadar olsun kapıp götüreceğim onu;)

yeşocan* dedi ki...

eminimm çığlıklar atarak dokunmak isteyecektir onlara!
mutlaka götür yıldızcım küçük bir çocuğun hayal dünyası için müthiş bir keşif :)