21 Mart 2012 Çarşamba

good morning.

Havalar birkaç gündür şaşırtıcı derecede güzel. Baharın geldiğini fazlasıyla hissedebilmek için bu sabah erkenden çıktık evden. İstikamet Eskihisar. Okul tayfasından kıymetli dostlar, anneler, taze yapılmış ev böreği, salatalık, domates, peynir, sıcak çay, Paris. Hepsini aldım yanıma. Güneşi emercesine serdim kendimi hasır sandalyelerin üzerine. Karşımda sisli körfez, bir damlacık mutlulukla çoğalan keyif, huzur, ne de güzel geldi. Kış mevsiminin yoğun ve is kokulu yorgunluğunu az biraz silkeledik üzerimizden. Sohbetimizi yaptık, fotoğraflarımızı çektik, karın.cıklarımızı doyurup eve döndük. Taze tazeyken her şey vakit kaybetmeden bir blog postu gireyim dedim. Malum ertelenince kayıda geçmek zor geliyor ;)
Bahar daha çok gelsin..Daha çok sıcak olsun her yer, her şey. Kışın nemrut yüzü baharın tazecik ve ışıltılı enerjisine bıraksın yerini. İnsanlar daha hareketli, daha pozitif, daha yaratıcı ve daha üretken olsun. Tıkır tıkır işlesin hayat. Yormadan, bıktırmadan, keyif vererek ;)
Güzel dileklerle karşılıyorum sizleri!

Hemm..bir de bugün dünya şiir günü.
Keyifle başlayan güne yakışır tonda bir iki dize paylaşayım gitmeden.
Sizler de hani en azından bu güzel günün hatrına bir şiir armağan edin kendinize.
Hem nevruz da geldi.
Coşku, heyecan ve şiiri karın katın birbirine..
Mutlu olun.

...
Uzamaya başladı günler sahiden
Güneşin batmak istemediği belli
Eteğini havalandırarak esen
Kış boyunca düşündüğüm bahar yeli.

Cahit Sıtkı


Bahar neş'eniz daim olsun ^_^

19 Mart 2012 Pazartesi

zaman içinde.


Eskisi gibi değilim. Bol yazılı, anlatımlı, paylaşımlı yönüm aksadı blog konusunda. Yazamıyorum, paylaşamıyorum, yoğunum hem de fazlasıyla. Hep bir yerlere yetişme telaşı, planlar, programlar, zorunluluklar, insanlar, hayvanlar, şehirler, isimler, suretler, blah..blah..
Kimseyi memnun edemiyorum ya bundan sonra tek kendimi memnun etme derdindeyim. Öyle de boş böyle de  kof nasılsa. Dolduramıyorsun boşlukları.. Hep bir eksik, hep bir parazit, hep bir serzeniş.. Benim için önemli ve değerli olanları yanımdaki toz pembe kutunun içinde saklıyorum. Geri kalanlar için 'He mi hee, hı mı hııı.' Büyüdükçe bunları öğreniyorsun. Hayatın acımasız deneyimleme sistemine dahil olduk, gözümüz aydın ola!
Fotoğraflarım var..
Birikiyor, çok hem de!
Blog için zaman olmadığından paylaşamıyorum pek.
Ama biriktiriyorum.. Toptan yükleme yapıcam. Ağır gelmez, bilirim.
Özel günler, haftalar, aylar geliyor, geçiyor.
Bizler de zaman içinde yaşayıp gidiyoruz, öğreniyoruz.
Güzel şeyler olduğuna ve olacağına dair kanıtlar ve umutlar içimizde.
Neyse bakalım.
Bir 'es' vereyim dedim.
Daha fazla boşlamak ayıp olur değil mi aa?! ^_^

photo: from school outfits.